Home » Finansbank » Finansbank Kredi Kartı Borç Sorgulama ve Öğrenme

Bütçe denildiği zaman akla genellikle şirketlerin sahip oldukları maddi varlıklar gelse de ailelerin ve bireylerin harcamaları da küçük de olsa birer bütçe niteliğindedir. Bireyler aylık gelir ve gider dengesi doğrultusunda ay sonunu getirmeye çalışırlar. Ancak tüketim çılgınlığının yaygınlaştığı günümüzde bireyler birikim yapmaktan çok tüketerek mutlu olmayı tercih etmektedirler.

Gelir ve gider dengelerini iyi ayarlayamayan bireyleri gelirlerinden çok harcama yaptıklarında ciddi anlamda maddi çıkmazlara girebilmektedirler. Bunun güncel örneği hemen her gün gazetelerde okuduğumuz ve televizyonlarda izlediğimiz kredi kartı borçlularıdır.

Özellikle son yıllarda batık kredi ve kredi kartı sayısındaki artış endişe vericidir. Bu artışın temel sebebi yukarıda bahsettiğimiz gelir ve gider dengesinin iyi ayarlanamayışı konusudur. Maalesef ki toplum olarak da “elalem ne der” mantığıyla hareket etmemiz hesapsız harcamaları artırmaktadır.

Bireylerin kredi ve kredi kartı gibi risk taşıyan ürünleri kullanmadan önce mutlaka gelir ve gider analizlerini yapmaları gerekmektedir. Örneğin kredi çekmek isteyen bir birey öncelikle finansbank ve diğer tüm bankalardaki mevcut kredi ve kredi kartı bilgilerini öğrenmelidir. Bunun için bankaların sunduğu internet şubelerinden hizmet alınabilmektedir. finansbank borç sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet üzerinden kolayca bulunabilecek aile bütçesi programları ile aylık veya 1 yıllık gelir gider dengesi oluşturularak bu plan doğrultusunda yeni çekilecek kredi için yeterli gelir durumunun olup olmadığı araştırılmalıdır. Bu şekilde planlı yapılan kredi çekimleri ve kredi kartı kullanımları sayesinde icralık duruma düşmeden kredi taksitlerinizi rahat bir biçimde ödeyebilirsiniz.

Ancak zaman zaman bireyler hesaba katmadıkları harcama kalemleri yüzünden de zor duruma düşebilmektedirler. Hastalık nedeniyle yaşanan harcamalar bunun en bariz örneğidir. Bu durumda maddi zorluğunuzu kanıtlayan belgeler ile birlikte kredi çektiğiniz şubeye müracaat etmeniz durumunda krediniz yeniden yapılandırılarak ek ödeme kolaylıkları sağlanabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: